Niestety nie ma już wśród nas Barbary Hajdugi – artystki baletu, choreograf i animatora kultury- piękniejszej połowy duetu tanecznego Zen-Bara, tworzonego wraz z mężem Zenonem Hajdugą. Państwo Hajdugowie przetańczyli pół życia na wielu scenach świata
i byli zdobywcami wielu prestiżowych nagród. Po zakończeniu kariery scenicznej zaangażowali się w działalność kulturalną i charytatywną. Szczególnie hojnie wsparli
w ramach Stowarzyszenia im. Ludwika i ­­Anny Helclów budowę III pawilonu Domu Artysty Seniora. Przekazali na ten cel oszczędności całego życia.

Skłoniły ich do tego: miłość do człowieka i do sztuki.
W uznaniu ich zasług prezydent miasta nadał im tytuł
Filantrop Krakowa A.D. 2015.

Było nam niezmiernie miło, że Państwo Hajdugowie odnieśli się entuzjastycznie do idei konkursu, należeli do grona ”niezrzeszonych sympatyków” i zaszczycali swoją obecnością konkursowe gale. Podkreślali swoje związki z naszym uniwersytetem, który oboje ukończyli w roku 1957. Osobiście wzięli udział w III edycji konkursu, a ich praca konkursowa otrzymała wyróżnienie w kategorii ARTYZM.
Swoją pracę konkursową opatrzyli mottem: “Alle Blumen verwelken nur die Freundschaft zwischen unseren beiden Städten wird ewig blühen” - Wszystkie kwiaty zwiędną, ale przyjaźń między naszymi miastami pozostanie na wieki w rozkwicie.

W nawiązaniu do tych słów pragniemy zapewnić, że „Wiedeń w Krakowie” zachowa pamięć o Pani Barbarze Hajdudze symbolicznie ofiarowując Jej „Niezapominajkę Niezapomnienia”

  • BARBARA_HAJDUGA_html_66e95252
  • BARBARA_HAJDUGA_html_a6021e87
  • BARBARA_HAJDUGA_html_c4c84ffb